Dieta pudełkowa - czy warto?

Czym jest dieta pudełkowa lub inaczej catering dietetyczny, o którym w ostatnich latach jest tak głośno? Obecnie z cateringów dietetycznych korzystają tysiące osób i ta liczba rośnie z dnia na dzień. Jakie są korzyści takich usług, jak wybrać odpowiednią ofertę spośród dziesiątek różnych firm dostępnych na polskim rynku i na co powinniśmy zwrócić uwagę? Odpowiedź na te pytania otrzymasz w tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Czym jest dieta pudełkowa? 

Dieta pudełkowa, jaką oferują cateringi dietetyczne, jest usługą przygotowywania i dostarczania odpowiednio zbilansowanej diety wprost pod drzwi klienta. Catering dietetyczny składa się z pięciu posiłków zapakowanych w osobne pudełka „boxy” i stąd została zaczerpnięta nazwa „dieta pudełkowa”. Diety są dostarczane pod wskazany przez klienta adres każdego dnia, tak aby mógł on codziennie cieszyć się świeżym jedzeniem. W diecie cateringowej masz wybór różnych diet, a każda firma ma swoją ofertę  - od podstawowych diet po diety mniej popularne takie jak dieta Dąbrowskiej, ketogeniczna czy paleo. Klient może wybrać okres dostarczania diety - może to być tydzień, miesiąc a nawet rok. Czas dostarczania diety ma wpływ na jej finalną cenę - krótkoterminowe diety są droższe od diety zamawianej na długi okres. 

Skąd tak duża popularność cateringów dietetycznych? 

Diety pudełkowe są dziś bardzo popularne - na co dzień widzimy ich reklamy w mediach społecznościowych czy w Internecie i telewizji. Firmy cateringowe nawiązują współpracę z ludźmi z show biznesu, co pozwala im dotrzeć do szerokiej liczby osób. W ten sposób promocja produktu jest skuteczna, co przekłada się na wysoką sprzedaż.  Zainteresowanie jest olbrzymie, jednak wiele osób nadal uważa to za ekskluzywną usługę, na którą stać nielicznych - ale czy aby na pewno ? 

Przeczytaj, jak zachować szczupłą sylwetkę zimą.

Czy opłaca się korzystać z usług cateringów dietetycznych? 

Wiele zależy od tego, jaki budżet miesięcznie przeznaczasz na jedzenie. Na podstawie tego można określić czy korzystanie z diety pudełkowej jest dla Ciebie osiągalne. Na swoim przykładzie trzydziesto trzy letniego singla mogę powiedzieć, że przed korzystaniem z usług diety pudełkowej wydawałem miesięcznie na jedzenie około tysiąc trzysta złotych, czyli trzysta dwadzieścia pięć złotych tygodniowo. Obecnie na dietę pudełkową przeznaczam tysiąc pięćset złotych miesięcznie, więc moja średnia wzrosła o dwieście złotych, ale są to pieniądze za które udało mi się kupić czas zaoszczędzony na zakupy, gotowanie oraz sprzątanie związane z gotowaniem. Wcześniej wielokrotnie zdarzyło mi się, że zakupione produkty traciły ważność i psuły się, ponieważ o nich zapomniałem lub nie miałem czasu ich przygotować, co w konsekwencji wymuszało na mnie wydanie dodatkowych pieniędzy na produkty spożywcze. Odkąd korzystam z usług cateringu dietetycznego jem zdrowo i mam więcej czasu na hobby czy odpoczynek. 

Zalety diety pudełkowej 

Zaletą diety pudełkowej jest na pewno zaoszczędzony czas, który jest najważniejszą wartością. Nie marnujemy go już więcej na gotowanie, robienie zakupów czy sprzątanie domu czy biura. Jeśli posiadacie wystarczająco dużo czasu na gotowanie dla siebie i swojej rodziny, wtedy nie potrzebujecie diety pudełkowej - przygotowywanie posiłków to wspaniała czynność, tym bardziej dla swoich bliskich. Ale jeśli gotowanie nie jest waszą pasją ani hobby, a lubicie smacznie zjeść czy poznawać nowe smaki, warto wtedy rozważyć korzystanie z diety pudełkowej. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru diety pudełkowej? 

Na pewno ważną rzeczą jest prześwietlenie danej firmy oraz opinii jej klientów i upewnienie się, czy klienci są zadowoleni ze świeżości produktów czy podawanych posiłków. Cena diety pudełkowej też nie powinna być zbyt niska , sami wiemy ile kosztuje jedzenie , a dobrej jakości produkty kosztują przecież więcej. Przewagą firm dietetycznych jest to, że zamawiają duże ilości produktów, dzięki czemu są w stanie wynegocjować lepsze ceny. Warto przeczytać, jaką filozofią gotowania kieruje się dana firma dietetyczna, czy stosują ekologiczne produkty, czy kierują się zasadą #zerowaste, wykorzystując produkty w stu procentach. Zwróćmy uwagę na przykładowe menu, co pozwoli nam przewidzieć, czego możemy się spodziewać i poznać różnorodność kuchni danej firmy cateringowej.  

Team Eat Tasty Catering 

Copyright © 2021 – 2024 Eat Tasty Box
Realizacja: Finepages.pl
envelope-ofacebook-squarephonebarsangle-double-upinstagramcross