Jak odżywianie może spowolnić procesy starzenia?

 

Procesy starzenia są nieuniknione, co skutkuje zmianami w tkankach i narządach. W efekcie prowadzi to do spadku siły fizycznej, odporności, ubytku tkanki kostnej i mięśniowej, siwieniem czy spadkiem elastyczności skóry. Jak się okazuje dzięki odpowiedniej diecie np.  z cateringu pudełkowego Warszawa, możemy zahamować procesy starzenia, ciesząc się dłużej dobrym zdrowiem.    

Dieta jako remedium na procesy starzenia

Oprócz czynników środowiskowych, stylu życia, uwarunkowań genetycznych, spożywania alkoholu czy palenia tytoniu, na procesy starzenia niebagatelny wpływ ma dieta. Nie od dziś wiemy, że „jesteśmy tym, co jemy”, dlatego prawidłowa dieta może przedłużyć nasze życie, a niezdrowa - je skrócić. Dieta ma ogromny wpływ na przebieg procesów starzenia. Musimy mieć świadomość, że stosowanie diety, w której dominują węglowodany proste, tłuszcze nasycone i izomery trans występujące w fast foodach czy wysoko przetworzonych produktach jest szkodliwe dla zdrowia. W takim przypadku w naszym organizmie dochodzi do indukcji stresu oksydacyjnego czy uszkodzenia komórek, co przekłada się na nasilenie procesów starzenia. Ma to również niekorzystny wpływ na profil lipidowy krwi, powodując wzrostu stężenia trójglicerydów czy cholesterolu. Nieprawidłowa dieta może przyczynić się do powstawania chorób krążenia. Warto sięgnąć po catering pudełkowy Warszawa, by zatrzymać procesy starzenia i jeść zdrowo.  

Szukasz zdrowej diety na jesień? Przeczytaj nasz artykuł na blogu o jesiennych smakach w cateringu dietetycznym.

Dieta z niską zawartością kalorii

Sposobem na spowolnienie procesów starzenia jest dieta z obniżoną zawartości kalorii. Przekłada się ona na utrzymywanie niskiej masy ciała i obniżenie stężenia markerów zapalnych, cholesterolu LDL w surowicy i frakcji HDL. Dzięki spożyciu niższej ilości kalorii następuje spadek stężenia leptyny i wzrost adiponektyny, które mają właściwości przeciwmiażdżycowe i przeciwzapalne. Jeśli nie mamy czasu na gotowanie, możemy wybrać dietę pudełkową z wyborem menu z diety pudełkowej Warszawa. Według badań przeprowadzonych przez Amerykański Narodowy Instytut Starzenia, już 6-miesięczne ograniczenie kalorii na poziomie 25% powoduje obniżenie stężenia insuliny na czczo i temperatury ciała. To właśnie one są uważane za biomarkery długowieczności. U pacjentów poddanych badaniu wykryto obniżony metabolizm energii i zmniejszenie stresu oksydacyjnego DNA. 

Przeczytaj więcej o diecie pudełkowej 

Catering dietetyczny box Warszawa jako metoda zatrzymania procesów starzenia

Aby wprowadzić do swojego życia zdrową dietę z idealnie wyliczoną ilością kalorii, warto zainwestować w dietę pudełkową, czyli  box Warszawa. Możesz wybrać 1 z 7 standardowych diet (np. dieta standard, office, vege z rybami lub bez ryb, sport) lub dieta pudełkową z wyborem menu, gdzie będziesz mógł codziennie zamawiać posiłki, na które aktualnie masz ochotę. Dzięki diecie pudełkowej z wyborem menu lub box Warszawa z wyliczonym przez dietetyka dziennym zapotrzebowaniem kalorycznym, zredukujesz zbędną tkankę tłuszczową i utrzymać prawidłową wagę. Catering dietetyczny  z diety pudełkowej Warszawa pozwoli Ci też spowolnić procesy starzenia, ciesząc się zdrowiem na dłużej.

Copyright © 2021 – 2023 Eat Tasty Box
Realizacja: Finepages.pl
envelope-ofacebook-squarephonebarsangle-double-upinstagramcross